SK-Centar
„Čuti i razumeti“

Povodom Svetske nedelje gluvih i nagluvih osoba, 22.septembra 2017. u godine u Beogradu, kompanija Audiovox je po šesti put organizovala humanitarnu akciju „Čuti i razumeti“.

Kao i svake godine učenici naše škole su prisustvovali ovoj akciji i družili se sa drugarima iz Novog Sada, Jagodine, Kragujevca, Niša i Beograda.

Akcija je ove godine bila zamišljena kao druženje iz tri dela. Prvo su se svi učesnici okupili u Kulturnom centru Čukarica gde je održan kraći program, zatim je usledilo druženje u veselom i balonima okićenom tramvaju koji nas je prevezao do Kalemegdana .Posle vesele vožnje kroz grad tramvaj je stigao na Kalemegdan gde su učesnici nakon što su se okrepili hranom i osveženjem nastavili obilazak parka sa turističkim vodičem koji ih je upoznao sa istorijom i tajnama tvrđave. Naša učenica Sofija Morača je na Kalemegdanu odigrala šahovsku partiju sa Draganom Moldanovićem, šahovskim majstorom oštećenog sluha.