SK-Centar
Eko drugari u OŠ ,,Ivan Goran Kovačić"

Školski centar sa domom učenika „Dositej Obradović“ učestvuje u projektu „Za čistije i zelenije škole u Vojvodini“.

Jedna od aktivnosti projekta jeste vršnjačka edukacija pod nazivom „Reciklirajmo zajedno“ koju sprovode učenici školskog centra, a namenjena je učenicima nižih razreda osnovnih škola. Prva edukacija održana je u razredu I3 u OŠ „Ivan Goran Kovačić“. Nakon edukacije, učenici su imali priliku da odigraju kratku igricu i da učestvuju u reciklažnoj kreativnoj radionici uz podršku učenika Školskog centra. Druženje je završeno smehom i razgovorom uz posluženje koje su nam pripremili domaćini. Želimo da se zahvalimo na gostoprimstvu učiteljici Ivani Papeš Bogosavljev i nadamo se da je ovo samo početak uspešne saradnje i druženja učenika naših škola.