Nedelja osoba sa invaliditetom

Od 2. XII do 6. XII 2013. godine je obeležena Nedelja osoba sa invaliditetom. Učenici Školskog centra za vaspitanje i obrazovanje slušno oštećenih lica su učestvovali u mnogim aktivnostima organizovanim ovim povodom. 2. XII su posetili izložbu radova od gline u modernoj galeriji Likovni susret, čiji je organizator bio Gerontološki centar u Subotici.

Istoga dana su se, na Otvorenom univerzitetu, članovi šahovske sekcije Školskog centra takmičili na šahovskom turniru u organizaciji Udruženja amputiranih i rođenih sa malformacijama. 3. XII je održana centralna manifestacija povodom Nedelje osoba sa invaliditetom u Gradskoj kući u okviru koje je nastupao inkluzivni hor „Muzika srca“ čiji su članovi i učenici Školskog centra. Gost večeri je bila Neda Ukraden. Nakon toga je otvorena prodajna izložba u atrijumu Gradske kući na kojoj su svoje radove izložili i učenici Školskog centra.  5. XII u Gradskoj kući je, za sve zainteresovane, održana radionica Mala škola znakovnog jezika. Učenici i profesori Školskog centra su kroz zanimljive aktivnosti upoznali prisutne sa znakovnim jezikom.