Izlet na ergelu „Kelebija“

U okviru projekta „Multiplikacija-Živeti tolerantno“, u saradnji sa organizacijom „Otvorene perspektive“ i Tehničkom školom iz Subotice,u toku školske 2012/2013.god. učenici Školskog centra za vaspitanje i obrazovanje slušno oštećenih lica su bili uključeni u radionice sa svojim vršnjacima iz drugih subotičkih srednjih škola.

Glavni cilj projekta je učenje za toleranciju i zajednički život,učenje o dečijim i ljudskim pravima,o veštinama za rešavanje konflikata, o oblicima nenasilne komunikacije, o neophodnosti prihvatanja i razumevanja drugačijeg. Druženje srednjoškolaca za ovu školsku godinu je uokvireno izletom na ergeli „Kelebija“,13.VI 2013.godine, gde su učenici uživali u vožnji kočijama, igrali se, jahali konja i proveli nezaboravno popodne.