Eko drugari u OŠ ,,Ivan Goran Kovačić"

Školski centar sa domom učenika "Dositej Obradović" učestvuje u projektu ,,Za čistije i zelenije škole u Vojvodini“,

koji organizuju Pokrajinski sekretarijat za obrazovanje, propise, upravu i nacionalne manjine-nacionalne zajednice, Pokrajinski sekretarijat za urbanizam i zaštitu životne sredine, Pokrajinski sekretarijat za energetiku, građevinarstvo i saobraćaj, Pokrajinski sekretarijat za socijalnu politiku, demografiju i ravnopravnost polova, Pokrajinski sekretarijat za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo u saradnji sa RECAN-fondom za reciklažu limenki i Pokretom gorana Vojvodine.

Jedna od aktivnosti projekta jeste vršnjačka edukacija pod nazivom ,,Reciklirajmo zajedno“ koju sprovode učenici Školskog centra, a namenjena je učenicima nižih razreda osnovnih škola. Prva edukacija održana je razredu I3 u OŠ ,,Ivan Goran Kovačić“ . Nakon edukacije, učenici su imali su priliku da odigraju kratku igricu  i da učestvuju u reciklažnoj kreativnoj radionici uz podršku učenika Školskog centra. Druženje je završeno smehom i razgovorom uz posluženje koje su nam pripremili domaćini. Želimo da se zahvalimo na gostoprimstvu učiteljici Ivani Papeš Bogosavljev i nadamo se da je ovo samo početak uspešne saradnje i druženja učenika naših škola.