Nedelja sećanja i zajedništva

U nedelji sećanja i zajedništva, učenici Školskog centra sa domom učenika “Dositej Obradović”, učestvovali su na raznim radionicama I aktivnostima:

-Naši učenici sa svojim vaspitačima, su bili gosti u Specijalnoj osnovnoj i srednjoj školi "Svetomir Bojanin". Učestvovali su u kreativnoj radionici "Emocionalne maštarije", kojom je predstavljeno tri osnovne emocije (srećan,tužan,besan). Naši učenici su svojim novim drugarima poklonili narukvice prijateljstva,koje su sami napravili.

-Fotografisanje simbola ljubavi u prirodi, štampanje fotografija i pravljenje panoa.

-Radionica izrade plakata, pod nazivom "Drvo prijateljstva i tolerancije " kroz koju su učenici iskazali svoju kreativnost i prijateljstvo...

-Poseta Osnovnoj školi "Miroslav Antić" u Šupljaku.

-Učenici osnovne i srednje škole sa Eko timom su ofarbali saksije i zasadili cvet “Nezaboravak”.

-Igra predstavljanja sebe i upoznavanje svojih školskih drugova.

-Društvene igre naših baka i deka. Igralo se: Na slovo na slovo, Okoš bokoš, Gluvi telefoni, Školica, X i ox, Balerina rokoko, Olimpijade i Ledeni čiča.

-Radionica na temu empatije.

-Radionica  ,,Mozaik prijateljstva" i strip radionica “Drug drugu”.

-Pravljenje kućica za ptice.